Магдаленин сок од парадајза најукуснији

Магдалена Пешић, ученица трећег разреда је са освојених максималних 100 поена била најбоља међу такмичарима образовног профила оператер у прехрамбеној индустрији на XX Републичком такмчењу из области производње и прераде хране које је одржано у нашој школи од 25-27.марта 2022.године. Једина је на овом такмичењу освојила свих 100 поена на тесту. Практични радни задатак оператера био је производња сока од парадајза чија се припрема одвијала у школској радионици за прераду воћа и поврћа. Комисија је пратила цео поступак и бодовала сваку технолошку операцију, гледало се време производње и сам финални производ на дегустацији. Магдалена жели да направи сопствену производњу сировина и уз откуп од других да прерађује и понуди здраве производе на тржишту.

Магдалених ментор је била наставница Мирославка Хркаловић, која је очекивала овакав успех јер је Магдалена вредан и марљив ученик.