ВЕСТИ

Обука за вршњачке медијаторе

У периоду од 12. до 15. марта у школи је одржана обука за вршњачке медијаторе, која је део планираних активности у оквиру пројекта „Подстицање демократске културе у школама“. Обуци су присуствовали следећи ученици: Вукашин Вујчић и Александра Павловић - одељење I/1; Милица Стошић - одељење I/2; Јелена Пунђејевић и Вељко Николић - одељење I/3; Немања Јанковић - одељење I/4; Анђела Радановић и Марјана Милосављевић - одељење I/5; Тамара Радуловић и Алекса Добросављевић - одељење I/6; Обука је обухватала радионице: Тимски рад; активно слушање; кораци у медијацији 1 и 2; медијатор на делу; шта ме брине, а шта ме радује.

Ученици су на крају обуке добили сертификат и приручник за будући рад.

 

Похваљени ученици

На предлог одељењских старешина, одлуком одељењских већа одржаних 29.1.и 30.1.2018.год. за постигнут одличан успех и примерно владање, учешће у ваннаставним активностима и редовност похађања наставе у 1 полугодишту шк.2017/18.год. П О Х В А Љ У Ј У се следећи ученици:

I/2.- 1. Давид Милошевић- за одличан успех и примерно владање

       2. Даница Питић- за одличан успех и примерно владање

       3. Милица Стошић- за одличан успех и примерно владање

I/3- 1. Ненад Станојловић- за учешће у екипи која је освојила 2.место на квизу из историје

       2. Филип Живковић - за учешће у екипи која је освојила 2.место на квизу из историје

I/4 - 1.Марија Митић- за одличан успех и примерно владање и редовност похађања наставе;

       2.Милан Милошевић- за редовност похађања наставе;

       3. Анђела Стојановић- за редовност похађања наставе;

       4. Светлана Маринчић - за редовност похађања наставе;

I/5- 1. Немања Новаковић- за редовност похађања наставе

II/1- За успех у ваннаставним активностима (победници турнира у малом фудбалу):

        1.Стеван Јовановић

         2. Немања Мирковић

         3. Вук Ђорђевић

         4. Никола Шоршоковић

         5. Видоје Станојевић

         6. Лазар Павловић

         7. Јован Радовановић -за редовност похађања наставе;

II/2- 1. Алекса Ивошевић- за одличан успех и примерно владање и редовност

           похађања наставе;

         2. Марина Јевтић- за одличан успех и примерно владање и редовност

           похађања наставе (само 3 оправ.изост.);

         3. Данило Стојановић- за одличан успех и примерно владање и редовност

           похађања наставе;

         4. Ања Цветковић- за одличан успех и примерно владање.

II/6- 1. Теодора Божиловић- за одличан успех и примерно владање;

         2. Анђела Јовановић- за одличан успех и примерно владање

         3. Марија Недељковић- за учешће у ваннаставним активностима.

III/1- 1.Алекса Милошевић- за учешће у ваннаставним активностима

III/2- 1. Петар Гардијан- за одличан успех и примернo владање и редовност похађања наставе;  

        2. Страхиња Антић- за одличан успех и примерно владање;

         3. Милена Вујић- за одличан успех и примерно владање;

         4. Марјан Вулић -за одличан успех и примерно владање

         5. Ана Ђорђевић- за одличан успех и примерно владање

         6. Милица Коларевић- за одличан успех и примерно владање

         7. Милена Лазаревић- за одличан успех и примерно владање

         8. Вања Маринковић- за одличан успех и примерно владање

         9. Сара Миловановић- за одличан успех и примерно владање

         10. Марко Петковић- за одличан успех и примерно владање

         11. Анђела Петровић- за одличан успех и примерно владање

         12. Милица Савковић- за одличан успех и примерно владање

         13. Владимир Симић- за одличан успех и примерно владање

         14. Никола Славнић- за одличан успех и примерно владање

         15. Катарина Стојићевић- за одличан успех и примерно владање

         16. Милан Филиповић- за одличан успех и примерно владање

III/3- 1. Андријана Стевић- за одличан успех и примерно владање;

III/5- 1. Илија Узелац- за одличан успех и примерно владање и редовност похађања наставе;

  1. за учешће у ваннаставним активностима.

IV/1 - 1. Маја Петровић- за одличан успех и примерно владање, редовност похађања наставе и учешће у ваннаставним активностима;

           2. Филип Бајчић- за примерно владање, редовност похађања наставе и за учешће у ваннаставним активностима;за примерно владање, редовност   похађања наставе и  учешће у ваннаставним активностима;

  4. Ана Ивковић – за примерно владање, за учешће у ваннаставним активностима и редовност похађања наставе

  5.Марина Марковић- за примерно владање и редовност похађања наставе.

IV/2.- 1. Милош Ђурђевић- за одличан успех и примерно владање;

  1. за одличан успех и примерно владање;
  2. за одличан успех и примерно владање;

 IV/3-  1. Катарина Стојићевић- за одличан успех и примерно владање ,

 IV/6- 1. Душан Милосављевић- за одличан успех и примерно владање;

          2. Стефан Раденковић- за одличан успех и примерно владање;

                                                                   Ч Е С Т И Т А М О.

Светосавска академија

Свечана академија поводом прославе школске славе Светог Саве одржана је 26. јануара 2018.  у фискултурној сали наше школе у присуству ученика, наставника, гостију и пријатеља школе.

Свечана академија је започела интонирањем светосавске химне да би потом беседу о првом архиепископу и просветитељу коју је припремио свештеник Владимир Кочабер, а прочитао ученик Алекса Милошевић: "...Свети Сава је ширио љубав свуда где је ишао, а то је универзални језик који сви разумеју...", каже се између осталог  у беседи. Културно-уметнички програм је састављен од духовне музике и стихова

Програм припремили:

проф. Биљана Васић,
проф. Илија Рајковић - музички сарадник

фото: Биљана Мрђа

Квиз ''Од анатомије до матуре''

25.1.2018. Квиз ''Од анатомије до матуре''

У оквиру програма обележавања школске славе Светог Саве, 25.јануара 2018. године организован је квиз за ученике ветеринарске и пољопривредне струке под називом "Од антомије до матуре". У квиз такмичењу је учествовало 16 ученика одељења II-2, III-2,  IV-1 и IV-2. Екипе су биле у следећем саставу:

"ЦРНИ  ПРИШТ" :

1.капитен Милош Ђурђевић

2.Петар Гардијан

3.Богдан Јеремић

4.Филип Бајчић

"ПАРАСКАРИДОЗА"  :

1.капитен Јана Милановић

2.Владимир Симић

3.Милица Ивановић

4.Милан Јовановић

"Б Е С Н И Л О" :

1.капитен Срђан Тројић

2.Вања Маринковић

3.Алекса Ивошевић

4.Ана Ивковић

"Б Р У Ц Е Л О З А":

1.капитен Јелена Редић

2.Страхиња Антић

3.Ања Цветковић

4.Маја Петровић

      Такмичење се одвијало кроз пет игара: ко зна зна , сумњиво лице, јавља ми се, корак по корак и састави реч.

            Квиз је изазвао велико интересовање ученика који су дошли да бодре своје другове што доказује пуна фискултурна сала где је квиз и организован.

            Квиз је протекао у фер и коректном такмичењу а резултат на крају је био следећи:

                  1.место екипа "Црни пришт"(31 поен)

Милош Ђурђевић IV-2

Петар Гардијан III-2

Богдан Јеремић II-2

Филип Бајчић IV-1

   2.место екипа "Параскаридоза" (23 поена)

Јана Милановић IV-2

Владимир Симић III-2

Милица Ивановић II-2

Милан Јовановић IV-1

3.место екипа " Бруцелоза" (18 поена)

Јелена Редић IV-2

Страхиња Антић III-2

Ања Цветковић II-2

Маја Петровић IV-1

4.место екипа " Беснило" (10 поена)

Срђан Тројић IV-2

Вања Маринковић III-2

Алекса Ивошевић II-2

Ана Ивковић IV-1

            Поред такмичара који су добили вредне награде (стручна литература и производи наше школе) награђени су и посетиоци у лутрији која је организована.

            Све честитке такмичарима на показаном знању.Квиз су организовале наставнице Весна Васић и Александра Тошић уз велику помоћ директора и својих колега.

Фото: Милена Вујић  III-2

 Наставница Александра Тошић

 

 

14. Светосавски квиз

24.  јануара 2018. у  нашој школи је  организован  14. Светосавски квиз под називом „Осам векова од крунисања Стефана Првовенчаног“ у оквиру обележавања школске славе Светог Саве. У  квизу је учествовало четири екипе са по четири такмичара:

„Стефан Првовенчани“  ученици IV разреда:

  1. Ђурђевић Милош
  2. Николић Душан
  3. Милановић Јана и
  4.  Бајчић Филип

„Афродита“ ученици II и III разреда:

  1. Недељковић Марија
  2. Фрунзић Марија
  3. Благојевић Филип и
  4. Јовичић Јован

„Ахилова пета“   ученици I1:

  1. Марјановић Светлана
  2. Марјановић Лазар
  3. Вујчић Вукашин и
  4. Станковић Марко

„Душан Силни“ - ученици I разреда:

  1. Станојловић Ненад ученик
  2. Живковић Филип
  3. Николић Милош и
  4. Милановић Ђорђе  

Победник овог квиза је екипа „Стефан Првовенчани“ ,  екипа „Душан Силни“ је заузела друго место,  а „Ахилова пета“   треће место.

Хвала свим учесницима квиза, а посебне честитке победницима.

Организатор овог квиза је професорка историје Пантовић Душица.

Фото: Јовановић Милан IV1