ВЕСТИ

20 Републичко такмичење ученика пољопривредних школа из ветеринарске медицине

20 Републичко такмичење ученика пољопривредних школа из ветеринарске медицине  одржано 4, 5 и 6 априла 2019.г.у Текстилно–технолошкој и пољопривредној школи у Смедереву. Ученик IV-2 Симић Владимир са метором Весном Васић освојио је треће место у конкуренцији 21 пољопривредне школе из Републике Србије.

 

republicko vet00

Општинско такмичење из историје

 

У недељу, 17. марта 2019., наша школа је била домаћин општинског такмичења из историје. Организатор такмичења је Друштво историчара Србије „Стојан Новаковић“.

На такмичењу су учествовали ученици из Пољопривредне школе са домом ученика „Соња Маринковић“, Техничке школе са домом ученика „Никола Тесла“, Медицинске школе, Економско-трговинске школе, Политехничке школе и Пожаревачке гимназије.

Ученик наше школе Којић Лука је освојио прво место, а Тирнанић Александар и Ђуричић Милица из Медицинске школе су освојили треће место у категорији за ученике првих разреда средњих стручних школа.

Живковић Јелена је освојила треће место у категорији за ученике гимназије трећи разред и Шега Јелена је освојила треће место у категорији за ученике гимназије четврти разред.

DSCN0475

Добрица Филиповић, управник дома, поздравља учеснике такмичења

 

DSCN0495

професор ментор Душица Пантовић и Лука Којић

Похваљени ученици на крају I полугодишта шк.2018/19.год.

ПОХВАЉЕНИ УЧЕНИЦИ НА КРАЈУ I ПОЛУГОДИШТА ШК.2018/19.ГОД.

ЗА ОДЛИЧАН УСПЕХ И ПРИМЕРНО ВЛАДАЊЕ:

1/2  -  1. Арсић Анђела

        2. Којић Лука

2/2 -  1. Милошевић Давид

         2. Радосављевић Анђела

         3. Марковић Сабрина

         4. Стошић Милица

         5. Стојановић Јелена

2/3 - 1.Станојловић Ненад

2/4 - 1. Спасић Милена

2/5 - 1. Пауновић Марко    

3/2 - 1. Ђурић Теодора

        2. Ивошевић Алекса

        3. Мирковић Ања

        4. Стојановић Данило.

3/3 - 1.Цвејић Јована

        2. Милановић Марија

        3. Јовић Анђелка

3/6 - 1. Јовановић Анђела

       2. Божиловић  Теодора

4/2 - 1. Вујић Милена

        2. Вулић Марјан

        3. Гардијан Петар

        4. Лазаревић Милена

        5. Петковић Марко

        6. Симић Владимир

        7. Траиловић Александар

4/3 -1. Стевић Андријана

ЗА РЕДОВНОСТ ПОХАЂАЊА НАСТАВЕ:!

1/2  - 1. Арсић Анђела

         2. Богић Ђорђе

         3. Веселиновић Давид

         4. Николић Давид

         5. Пекић Михајло

         6. Стефановић Марта

1/3 - 1.Веселинов Мина

       2. Миловановић Милица        

2/2 - 1. Милошевић Давид

        2. Милановић Ђорђе

 2/3 - 1. Кринуловић Катарина

          2. Мутуљевић Јелица

 2/4 - 1. Митић Марија

3/6 - 1.Весић Теодора

        2. Митровић Андријана

        3. Радуловић Тамара

4/2 - 1. Гардијан Петар

        2. Миловановић Сара

        3. Траиловић Александар

4/3 - 1. Живковић Тијана

        2. Илић Лазар

        3. Павловић Анђела

ЗА ПОСТИГНУТ ИЗУЗЕТАН УСПЕХ У ВАННАСТАВНИМ АКТИВНОСТИМА:

Учеснице Светосавског квиза из историје:

  1/2 - 1. Арсић Анђела; 2. Динић Михајло ; 3. Јовановић Ана ; 4. Гојковић Ања.

  1/5 - Живановић Анђела (учешће у приредбама).

  2/2 - Милановић  Емилија

  3/5 - 1. Милановић Филип (учешће на манифестацијама у Пироту и Алексинцу)

          2. Благојевић Милена (3.место за израду славског колача Алексинац)

  3/6 - 1. Недељковић Марија

 Драгана Радовановић, педагог

Додељене Вукове награде за 2018. годину

Nagradjeni posle dodele

У Председништву Србије 5. фебруара 2019. године додељене су Вукове награде и три изузетне Вукове награде за 2018. годину.

Овде можете погледати видео запис о уручењу награде нашој школи.

Пројекат "Обука ученика за органско воћарство"

Овде можете погледати фото албум о реализацији пројекта Еразмус+.

Валандово, Северна Македонија