Иницијатива за међусобну сарадњу наших и руских пољопривредних школа

Zahvalnica ruskog doma Vidoju

У Центру за културу Пожаревац одржан је концерт под називом "Ускршњи поклон деце Русије деци Србије", реализован у сарадњи са Руским домом из подршку Министарства културе Руске федерације.

Том приликом је Видоје Вукашиновић, директор Пољопривредне школе са домом ученика "Соња Маринковић“ у Пожаревцу и председник Удружења школа у подручју рада пољопривреда, производња и прерада хране покренуо иницијативу о узајамној сарадњи пољопривредних школа из Србије са одговарајућим школама из Руске федерације. Бивши амбасадор Совјетског Савеза у тадашњој Југославији, Валериј Јегоскин, заменик председника руске асоциације дипломата подржао је ову иницијативу, обећао помоћ у остваривању почетних активности и уручио захвалнице: Видоју Вукашиновићу, Галини Перић и Зорану Милићу.