• republicko_vet00.jpg
  • republicko_vet08.jpg
  • republicko_vet09.jpg
  • republicko_vet10.jpg

Републичко такмичење из математике за ученике пољопривредних школа

Под покровитељством Удружења школа подручја рада пољопривреда, производња и прерада хране и Министарства просвете науке и технолошког развоја одржано је републичко такмичење из математике за ученике из подручја рада пољопривреда, производња и прерада хране.

Свака школа је могла да пријави до 4 такмичара, по једног из сваког разреда. Такмичари су наступали у појединачној конкуренцији у категорији свог разреда, а њихова постигнућа су сумирана у циљу екипног рангирања школа.

У сваком разреду ученици су решавали по 10 задатака који су вредновани са 0-10 бодова-

На такмичењу је наступило 16 школа са укупно  40 такмичара. Такмичење је добро организовано и реализовано у складу са Правилником.

Нша школа је пријавила 4 такмичара који су остварили следеће резултате

Разред Презиме и име Образовни профил Резултат
1. Којић Лука ветеринарски техничар 4. место
2. Милошевић Давид ветеринарски техничар 5. место
3. Ивошевић Алекса ветеринарски техничар није наступио
4. Симић Владимир ветеринарски техничар 8. место

У екипном пласману школа је заузела 7. место. Екипу је припремао и водио Љубомир Миленковић, проф. математике.

Можемо оценити да је наступ био успешан. У екпном пласману је свакако недостајао резултат ученика из трећег разреда који није могао да наступи из здравствених разлога.

Частитамо Луки и Давиду на запаженом резултату јер их је од 2. места делило само неколико бодова, мање од једног задатка.