Пекарски дани и Дани хлеба

Дана 19. октобра 2018. учествовали смо на манифестацији 13. Пекарски дани у Алексинцу,  у категорији за најлепши славски колач ученика средњих школа. Нашу школу су заступали ученици Милена Благојевић и Филип Милановић са професором ментором Биљаном Ђорђевић.

Славски колач Милене Благојевић освојио је 3. место.

У аранжирању стола учествовала је професорка Слађана Бућковић и сарадник у настави Миланче Јовановић.

pekarski dani01

diploma

Дана 1. новембра 2018. учествовали смо на 10-тој манифестацији  Дани хлеба и сира у Пироту.  У оквиру те манифестације ученици прехрамбених школа из Србији и из региона са којима школа има сарадњу излажу своје радове. Такмичење се састоји у изради славског колача и поставке изложбеног стола који су аранжирале ученице Милена Благојевић и Маја Илић са својим професорима Надом Јелић и Биљаном Ђорђевић.

Наша поставка освојила је сребрну плакету.

dani hleba  srebrna plaketa

Извештај саставила: Биљана Ђорђевић, професор