Општинско такмичење - историја

Општинско такмичење за ученике средњих школа из историје, које организује друштво историчара Србије „Стојан Новаковић“ из Београда, одржано је 24.03.2018. год. у Економско-трговинској школи  у Пожаревцу.  Наши ученици су остварили следећи пласман:

1. Ученик Симић Владимир III2 освојио је прво место – са освојених 50 поена од максималних 51, у категорији средњих стручних школа од II – IV разреда од укупно 13 такмичара. Пласирао се на окружно (регионално) такмичење.
  2. Ученик Станојловић Ненад I3 освојио је III место – са освојених 28 поена од максималних 52, у категорији средњих стручних школа I разреда од укупно 7 такмичара. Није се пласирао на окржно такмичење због недовољног броја поена, као ни остали такмичари.

Окружно (регионално) такмичење одржаће се 28.04.2018. год. у Техничкој школи „Никола Тесла“, у Костолцу.

ментор: Душица Пантовић, професор историје