ВЕСТИ

Пекарски дани и Дани хлеба

Дана 19. октобра 2018. учествовали смо на манифестацији 13. Пекарски дани у Алексинцу,  у категорији за најлепши славски колач ученика средњих школа. Нашу школу су заступали ученици Милена Благојевић и Филип Милановић са професором ментором Биљаном Ђорђевић.

Славски колач Милене Благојевић освојио је 3. место.

У аранжирању стола учествовала је професорка Слађана Бућковић и сарадник у настави Миланче Јовановић.

pekarski dani01

diploma

Дана 1. новембра 2018. учествовали смо на 10-тој манифестацији  Дани хлеба и сира у Пироту.  У оквиру те манифестације ученици прехрамбених школа из Србији и из региона са којима школа има сарадњу излажу своје радове. Такмичење се састоји у изради славског колача и поставке изложбеног стола који су аранжирале ученице Милена Благојевић и Маја Илић са својим професорима Надом Јелић и Биљаном Ђорђевић.

Наша поставка освојила је сребрну плакету.

 dani hleba  srebrna plaketa

Извештај саставила: Биљана Ђорђевић, професор

Урбан_стрим

У периоду од 17.10. до 21.10.2018. године у Центру за културу, "Урбан Стрим'' је спровео обуку и едукацију ученика средњих школа о превенцији вршњачког насиља и дискриминацији међу децом и младима „YOUth, speakUP! – исКАЖИ свој СТАВ!“.

У обуци је учествовало 27 ученика из 5 средњих школа: Економско-трговинске; Политехничке, Медицинске школе, Пољопривредне школе са домом ученика '' Соња Маринковић'' из Пожаревца као и Техничке школе са домом ученика,, Никола Тесла'' из Костолца.

Ученици су прешли теме као што су: вршњачко насиље; нивои, препознавање и реаговање; асертивна комуникација, стилови реаговања и решавање конфликата, појам и препознавање дискриминације и начин спровођења вршњачке едукације.

Обука је реализована у 10 двочасовних (по сат и по) сесија.

Из наше Школе на обуци су учествовале:

  1. Марјана Милосављевић 2/5
  2. Тијана Весић                   1/3
  3. Александра Николић      1/3
  4. Биљана Пановски           1/2

Urban Strim

10.10. Дан - школе - Награђени ученици

10.10.2018. Наша школа је обележила Дан школе и 146 година постојања. Свечаној академији присуствовао је велики број званица.

dan skole

Гости поводом дана школе су били и наставници и директор Пољопривредне школе “Дмитар Влахов” из Струмице у Македонији.

DSCN0250

Директор школе Видоје Вукашиновић, подсетио је на академији, на 10. октобар 1872. када је почела са радом тада највиша образовна установа у области пољопривреде и шумарства у Србији. Ова школа са повременим прекидима, због ратних и других околности ради све до данас. Ипак, један датум је означио као преломан. 

"У савременом раду наше установе прекретницу представља 1996. година када је школа променила свој статус и постала школа са домом ученика. Од тада носи данашњи назив и једна је од бољих средњих стручних школа у Србији."

Данас школујемо 400 редовних ученика у 18 одељења за 8 образовних профила из области пољопривреде, ветерине, хортикултуре и прераде хране”, рекао је директор школе и додао да осим редовне наставе, ученици школе уз помоћ својих наставника и васпитача остварили су запажене резултате на републичким такмичењима у подручју рада и на такмичењу домова средњих школа Србије и спортским такмичењима."

Директор је најавио доградњу и проширење Дома ученика, сређивање старе школске зграде као и производних објеката. Средства потребна за реализацију ових планова обезбедило је Министарство просвете.

Одлуком наставничког већа од 4.10.2018.год. за  одличан успех и примерно владање, изузетан у ваннаставним активностима и освојено једно од прва три места на такмичењима у школској 2017/18. години, поводом дана школе, награђени су следећи ученици:

ПРВИ   РАЗРЕД

I/1.  1. Светлана Марјановић - 1. место (појединачно) на општинском и 2 .место (екипно) на окружном такмичењу у стоном тенису

      2. Богдан Станојевић – 2. место (екипно) на општинском такмичењу у стоном тенису

 I/2 -1. Емилија Милановић - за одличан успех и примерно владање

    2. Давид Милошевић –за одличан успех и примерно владање и освојено 2. место на Републичком такмичењу средњих пољопривредних школа из математике

       3. Милица Стошић - за одличан успех и примерно владање

     4. Огњен Станковић –  за освојено 2. место на општинском такмичењу у малом фудбалу-екипно

       5.  Александар Станковић-  за освојено 2. место на општинском такмичењу у малом фудбалу-екипно

       6.  Стефан Пујкиловић - за освојено 2. место на општинском такмичењу у малом фудбалу-екипно

    7. Јован Миладиновић -  1.место у трци на 1.000м на Окружном и 2.место у трци на 1.000м на Међуокружном такмичењу из атлетике.

I/3.-1. Ненад Станојловић-за одличан успех и примерно владање и освојено 3.место на општинском такмичењу из историје

I/4,6- 1- Маја Пауновић- за одличан успех и примерно и освојено 2.место екипно на окружном такмичењу из атлетике

         2. Милена Спасић –за одличан успех и примерно владање

         3. Митић Марија-за одличан успех и примерно владање

I/5 - 1. Анђела Миловановић - за освојено 1. место у категорији 44 кг –средње школе на појединачном школском првенству Централне Србије за ученике основних и средњих школа у џудоу и 3 место на првенству Републике Србије у џудоу.

ДРУГИ   РАЗРЕД

II/1- 1. Јован Радовановић –за одличан успех и примерно владање

       2. Немања Мирковић- за освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу

       3. Стеван Јовановић- за освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу

        4. Лазар Павловић- за освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу

II/2- 1. Алекса Ивошевић-за одличан успех и примерно владање и освојено 2. Место (екипно) на окружном такмичењу у атлетици

       2. Марина Јешић-за одличан успех и примерно владање

       3. Ања Мирковић- за одличан успех и примерно владање

       4. Данило Стојановић- за одличан успех и примерно владање

       5. Ања Цветковић- за одличан успех и примерно владање

       6. Богдан Јеремић- за одличан успех и примерно владање

       7. Лука Голић- за освојено 2.место (екипно)на општинском такмичењу у стоном тенису

       8. Маја Јовић- за освојено 2. место у трци на 400м на окружном такмичењу из атлетике

II/3.-1. Јована Цвејић-за одличан успех и примерно владање

       2. Милица Миленковић- за освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у стоном тенису

II/5-1. Дејан Голубовић-за одличан успех и примерно владање

      2. Марко Митић- за освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу

II/6-  1. Теодора Божиловић- за одличан успех и примерно владање

        2. Анђела Јовановић- за одличан успех и примерно владање

        3. Алекса Добросављевић- за освојено 1. место у бацању кугле на окружном и 3.место у бацању кугле на међуокружном такмичењу из атлетике

ТРЕЋИ РАЗРЕД

III/1-     1. Александар Живковић- освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу

      2. Стефан Мирковић- освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу , 2.место на општинском такмичењу у стоном тенису и 2.место на окружном такмичењу из атлетике

       3. Марко Ранковић- освојено 2.место (екипно) на општинском такмичењу у малом фудбалу , 2.место на општинском такмичењу у стоном тенису

III/2- 1. Страхиња Антић-за одличан успех и примерно владање

        2. Александар Антић- за одличан успех и примерно владање

        3. Милена Вујић- за одличан успех и примерно владање

        4. Марјан Вулић- за одличан успех и примерно владање

        5. Петар Гардијан - за одличан успех и примерно владање

        6. Ана Ђорђевић- за одличан успех и примерно владање

        7. Иван Ђорђевић- за одличан успех и примерно владање

        8. Милица Коларевић- за одличан успех и примерно владање

        9. Милена Лазаревић- за одличан успех и примерно владање

      10. Вања Маринковић- за одличан успех и примерно владање

      11. Сара Миловановић- за одличан успех и примерно владање

      12. Марко Петковић- за одличан успех и примерно владање

      13. Анђела Петровић-за одличан успех и примерно владање

      14. Милена Перишић- за одличан успех и примерно владање

      15. Милица Савковић- за одличан успех и примерно владање

      16. Владимир Симић- за одличан успех и примерно владање и освојено 1. место на општинском такмичењу из историје.

       17. Никола Славнић- за одличан успех и примерно владање

       18. Кристијан Стојимировић- за одличан успех и примерно владање

       19. Катарина Стојићевић- за одличан успех и примерно владање

       20. Михајло Танасић- за одличан успех и примерно владање

       21. Александар Траиловић- за одличан успех и примерно владање

       22. Милан Филиповић - за одличан успех и примерно владање

       23. Александар Радосављевић- за освојено 2. место (екипно) на окружном такмичењу из атлетике

  

   III/3.-1. Андријана Стевић- за одличан успех и примерно владање

           2. Ивана Здравковић- за освојено 3. место у скоку у даљ на окружном и 2. место (екипно)

           3. Јован Јовичић- за освојено 2. место (екипно) на општинском такмичењу у стоном тенису.

DSCN0284

Поводом Дана школе, у уторак 9. октобра је за ученике и госте из Македоније приређен концерт хора "Одјек" из Музичке школе "Стеван Мокрањац" из Пожаревца.

DSCN0260

Пројекат: Обука ученика за органско воћарство

OБАВЕШТЕЊЕ за чланове ученичког парламента

OБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧЛАНОВЕ УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА

НВО ,,Urban Stream'' са којом је школа потписала прококол о сарадњи за учешће у пројекту "Имам само једну кожу !'' организује обуке о дискриминацији, методама реаговања и превенције вршњачког насиља.

Назив обуке:

YOUth, speak up! Изрази свој став!                                                                                                                                                                                                   

Обука траје сат и по ( 2 школска часа) ; укупно трајање обуке 10 сесија (реализованих у 5-10 дана). Тачно време реализације обуке саопштиће накнадно реализатор обуке.

Молимо заинтересоване чланове Ученичког парламента, да се до 28.9.2018.год. јаве педагогу школе како би добили пријавни лист који треба да попуне и сагласност коју попуњавају њихови родитељи.

Нако завршене обуке, ови ученици ће бити обучени да едукују своје вршњаке.

Педагог школе

Драгана Радовановић

 

 

ПЛАН ОБУКЕ

YOUth, speak up! Изрази свој став!

                                                                                                                                                                                                              

 

Трајање сесије:                              1 сесија, сат и по (2 школска часа)                                                                     

Укупно трајање обуке:              10 сесија (реализованих у 5-10 дана)

Ред.бр.

настав-

не теме

Број сесија

Наставна јединица: садржај програма - тема

Циљеви и задаци тема

Тип часа

Облици рада

Методе рада

Потребна средства

I тема

2

Да се упознамо

Упознавање учесника са програмом рада, омладинским радом, НФО и радом удружења. Међусобно упознавање чланова групе.

Радионица

Групни рад

Презентација, дијалог, игре размрдавања, игре упознавања, асоцијације

Бели папири А4, хемијске, фломастери.

Карте. Флип чарт папири, постоље, фломастери за флип чарт, папирни селотејп.

Вршњачко насиље

Упознавање са појавним облицима, подела насиља по нивоима   према Протоколу

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

   

II тема

2

Асертивни говор, активно слушање Вербална и невербална комуникација

Упознавање са облицима говора и слушања, како примамо информације, поспешивање вештина комуницирања

Радионица

Групни рад, рад у пару

Презентација, дијалог, игре изградње групе, едукативне игре, тестови, игра улога

Бели папири А4, хемијске, фломастери. Флип чарт папири, постоље, фломастери за флип чарт, папирни селотејп.

Штампани тестови.

Фломастери за белу таблу.

Пост-ит блокчић.

Папири А4 у боји.

Маказе.

Основни елементи комуникације

Упознавање са процесом комуникације, поспешивање вештине комуницирања

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

III тема

2

Конфликти

Упознавање са појмом конфликта, фазама развоја конфликта, узроцима конфликта

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

Презентација, дијалог, игре размрдавања, игре изградње групе, едукативне игре, тестови, игра улога, креативни рад, друштвене игре

Бели папири А4, хемијске, фломастери. Флип чарт папири, постоље, фломастери за флип чарт, папирни селотејп.

Штампани тестови.

Фломастери за белу таблу.

Реаговање у конфликтима

Начини реаговања и исходи конфликта. Стилови решавања конфликта.

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

IV тема

2

Стереотипи и предрасуде Принципи недискриминације

Упознавање ученика са терминима и појмовима предрасуда и стереотипа и њихове повезаности са дискриминацијом Упознавање са основним одликама и дефиницијом дискриминације, појавним облицима и њено препознавање

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

Презентација, дијалог, бреинсторминг,

игре размрдавања, игре изградње групе, едукативне игре, игра улога, креативни рад, ставометар, акваријум

Бели папири А4, хемијске, фломастери. Флип чарт папири, постоље, фломастери за флип чарт, папирни селотејп.

Штампани тестови.

Фломастери за белу таблу.

Пост-ит блокчић.

Папири А4 у боји.

Маказе.

Основна људска права

Упознавање са основним људским правима

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

В тема

2

Вршњачка едукација

Упознавање са вршњачком едукацијом, методама, одликама

Радионица

Индивидуални рад, групни рад, рад у пару

Презентација, дијалог, бреинсторминг,

игре размрдавања, игре изградње групе, едукативне игре, игра улога, креативни рад

Бели папири А4, хемијске, фломастери. Флип чарт папири, постоље, фломастери за флип чарт, папирни селотејп.

Штампани тестови.

Фломастери за белу таблу.

Пост-ит блокчић.

Папири А4 у боји.

Маказе.

Вршњачки едукатори

Одлике вршњачких едукатора, проба радионица

Радионица

 

Реализатор програма:               Маја Марић, координаторка програма

                                               Urban Stream