• poseta minista 17.jpg
  • Poseta_ministra (12).jpg
  • Poseta_ministra 15.jpg

8.11.2019.

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић посетио је ОШ „Свети владика Николај“ у Брадарцу где му је презентована апликација „Дигиталне ученичке задруге“. Министра Шарчевића су у ОШ у Брадарцу дочекали градоначелник Града Пожаревца Бане Спасовић са сарадницима, представници Школске управе Пожаревца, директори основних и средњих школа са територије Града Пожаревца. Након посете школи у Брадарцу министар је обишао и средњу Пољопривредну школу где је посетио радионице ове образовне установе и штандове ученичких задруга свих школа са територије Града Пожаревца.

Након обиласка Пољопривредне школе потписан је Споразум о сарадњи у вези ученичких задруга. Споразум су потписали министар Шарчевић и градоначелник Града Пожаревца Бане Спасовић. Овим споразумом се омогућује ученичким задругама да се формирају као правна лица и први тај споразум је потписан управо у Пожаревцу. Ученичке задруге ће сада моћи да конкуришу на конкурсима које расписује Град Пожаревац. Градоначелник је овом приликом рекао да ће свих 15 школа у Пожаревцу имати ученичке задруге и да ће на тај начин моћи да приходују продајом својих производа а да та средства могу да користе за набавку уџбеника, прибора, помоћ социјално угроженим ђацима као и за лечење болесних ученика.

Poseta ministra

stand ps