• Dodela nagrade.jpg
  • slika_10.jpg
  • slika_11.jpg
  • slika_12.jpg

Регионални сусрети домова ученика средњих школа Републике Србије, одржани су 30. марта у Ћуприји. Осам домова чине Шумадијско- Поморавско- Браничевски регион, а то су: Дом ученика средњих школа Крагујевац; Дом ученика Медицинске школе „Сестре Нинковић“ Крагујевац; Дом ученика средњих школа Јагодина; Дом ученика Пољопривредно ветеринарске школе Свилајнац; Дом ученика средњих школа „Срећно“ Ћуприја; Дом ученика Пољопривредне школе Рековац; Дом ученика Пољопривредне школе „Соња Маринковић“ Пожаревац и Дом ученика Техничке школе „Никола Тесла“ Костолац.

Сценски наступи одржани су у Сали Музичке школе у Ћуприји, која је одјекивала од песме и музичких инструмената; тресла се од фолклораца и плесача, а млади глумци и рецитатори изванредно су одиграли своје роле.

Сликари и писци такмичили су се у ликовном и литерарном стваралаштву.

Изложба ученичких радова у сликарству и рукотворинама привукла је велику пажњу посетилаца.

Сви учесници Регионалне домијаде, популарне ДОМИЈАДЕ, приказали су завидан таленат и показали да се у домовима ученика поклања велика пажња активностима у слободном времену.

Посетиоци су били одушевљени приказаним културно- уметничким стваралаштвом ученика, а жири је био на „мукама“ да прогласи најбоље.

Ево резултата ученика нашег дома:

• ЕТНО И НАРОДНА МУЗИКА 1.место

Јана Милановић, Емилија Милановић,